07 | 12 | 2019

AKADEMIA MŁODEGO KUCHARZA W PRZEDSZKOLU-WARSZTATY KULINARNE

Na ten dzień dzieci czekały z  wielkim entuzjazmem,tuż po śniadaniu do naszego przedszkola zagościły Panie z Akademii Młodego Kucharza w Opolu. Na początku odbyła się lekcja dobrych manier i reguł savoir-vivre’u, przypomnieliśmy sobie zasady higieny i bezpieczeństwa w  kuchni. Pod kierownictwem naszych Gości, zgodnie z instrukcją, krok po kroku zaczęliśmy dodawać do miseczek  poszczególne składniki potrzebne do wykonania WIOSENNYCH TRUFLI JAGLANYCH.  Zajęciom towarzyszyła wspaniała atmosfera, a nasi mali kucharze mogli się poczuć jak w prawdziwym „MasterChef Junior”.  Na pamiątkę wspólnych zajęć dzieci zabrały do domu własnoręcznie wykonane trufle oraz przepis na wykonanie doskonałego smakołyku.

tekst i foto Wiesława Stańczyk